Patyczki do wypalania z azotanem srebra

Do usuwania narośli

Sprawdzona metoda usuwania narośli, które mogą powstać w procesie gojenia się ran na skórze.

Do usuwania pozostałości pępowiny

U noworodków patyczkiem do wypalania łatwo można usunąć pozostałości pępowiny.

Do leczenia brodawek i nagniotków

Powszechne zastosowania to usuwanie brodawek oraz usuwanie nagniotków.

Do pielęgnacji stomii

Ziarniny, które pojawiają się po pierwszym okresie operacji można usunąć przy pomocy patyczków.

Do zaopatrywania i leczenia ran

Do użytku w ramach zaopatrywania i leczenia ran np. w leczeniu aftowego zapalenia jamy ustnej.

Do tamowania krwawienia

Stosowane są do tamowania krwotoków z nosa lub po krwawienia po przeprowadzonej biopsji.

Azotan srebra działa bakteriobójczo, ściągająco i powoduje powstanie strupa, przy czym w użyciu z wodą prowadzi do denaturacji białek i w efekcie obumarcia tkanki. Azotan potasu ma na celu złagodzenie działania azotanu srebra. Patyczki SILVERIN® umożliwiają punktowe zastosowanie substancji czynnej, dzięki czemu jej działanie ogranicza się do wybranego miejsca.

Producent:

RÖSCH & HANDEL jest marką spółki BANO Healthcare GmbH,

tel. +43 2252/82 369-0, bano@bano.at, www.bano-healthcare.at

Silverin patyczki
Patyczki SILVERIN® dostępne są w wersji sztywnej lub giętkiej.

Przejdź do zakupu

Informacje o produkcie

Obszary zastosowania:

Patyczki do wypalania z azotanem srebra są sprawdzoną metodą usuwania narośli, które mogą powstać w procesie gojenia się ran na skórze, np. w jamach pooperacyjnych z ziarniną. Nadają się do użytku w ramach zaopatrywania i leczenia ran, pielęgnacji stomii i w leczeniu aftowego zapalenia jamy ustnej. Stosowane są do tamowania krwotoków z nosa lub po krwawienia po przeprowadzonej biopsji lub też kiedy elektrokauteryzacja byłaby zbyt skomplikowana lub bolesna.

Powszechne zastosowania to usuwanie brodawek oraz podologia (np. w przypadku nagniotków). U noworodków patyczkiem do wypalania łatwo można usunąć pozostałości pępowiny, przy czym zabieg powinien być przeprowadzony przez lekarza lub położną. Procedurę wykonuje się szybko, łatwo i przeważnie jest ona całkowicie bezbolesna. Do użytku dostępne są dwa różne stężenia substancji czynnej (50%, 75%), długości patyczków (115 mm, 200 mm) i materiały (drewno – patyczek sztywny, tworzywo sztuczne – patyczek giętki). Różne grupy personelu medycznego mają swoje własne preferencje i nie ma formalnych zaleceń co do stężenia, długości patyczka czy materiału.

Sposób użycia:

Patyczki powinny być stosowane przez wykwalifikowany personel, przy czym wyjątek stanowi tu usuwanie brodawek. Najpierw główkę patyczka wypalającego należy zwilżyć wodą. Nie ma potrzeby zwilżania końcówki jeżeli miejsce, w którym ma być użyty patyczek jest wystarczająco wilgotne. Celem jest naniesienie płynu wzbogaconego azotanem srebra na obszar zastosowania. Patyczek należy wielokrotnie przytknąć w wybranym miejscu. Nie należy go mocno przyciskać. Leczone miejsce przebarwia się i następnie przez kilka dni oddziela się od otaczającej je tkanki. Zmiana barwy skóry może potrwać do 24 godzin. W razie konieczności procedurę należy powtarzać co 2-3 dni aż do osiągnięcia pożądanego efektu. Patyczki z azotanem srebra należy stosować punktowo na zmienionej chorobowo powierzchni i są one przeznaczone wyłącznie do jednokrotnego użytku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności:

● U noworodków i os.b z wrażliwą skórą kontakt patyczka ze skórą powinien być możliwie jak najkrótszy.

● W przypadku wszelkich zmian skórnych mających nietypowe zabarwienie lub nietypowy kształt, których nie można jednoznacznie zidentyfikować jako tkanka ziarninowa lub pojedyncze brodawki patyczki z azotanem srebra SILVERIN® należy stosować tylko pod nadzorem lekarza.

● Podczas stosowania patyczka należy chronić odzież i inne przedmioty. Azotan srebra powoduje powstanie brązowoczarnych plam, których nie da się usunąć powszechnie stosowanymi środkami czyszczącymi.

● Zdrową skórę, która niezamierzenie miała kontakt z główką patyczka wypalającego należy dokładnie oczyścić gąbką pod bieżącą wodą, przy czym w tym miejscu może dojść do nieszkodliwej zmiany koloru skóry na ciemny. Po ok. 10-14 dniach to przyciemnienie ustępuje.

● W przypadku kontaktu patyczka do wypalania z oczami należy natychmiast przez co najmniej 5 minut bez przerwy płukać otwarte oczy bieżącą wodą i następnie skonsultować się z lekarzem.

● Podczas stosowania w jamie ustnej koniecznie należy zwrócić uwagę na to, żeby nie połknąć żadnej części główki patyczka. Może to powodować poważne powikłania zdrowotne.

Przejdź do zakupu

Zawartość i wielkość opakowań:

Skład:

Azotan srebra i azotan potasu

Dostępne stężenia substancji czynnej:

  • 50% azotanu srebra
  • 75% azotanu srebra

Wielkości opakowań:

  • 10 i 100 sztuk o długości 115 mm
  • 10 i 100 sztuk o długości 200 mm

Oba rozmiary dostępne są w wersji sztywnej i giętkiej.

Wyłącznym dystrybutorem marek firmy BANO Healthcare GmbH jest MEDEOCARE Sp. z o.o